Samochód, który wart jest miliony

Czy wiesz, jaki jest najdroższy samochód na świecie? A czy zastanawiałaś się kiedyś, skąd biorą się takie ceny? O tym, co znaczy „być klasą dla siebie” mówimy dziś na przykładzie Bugatti Veyron 16.4 Super Sport – samochodu, który kupić możesz za, bagatela, 7 milionów złotych.

Regalia - Bugatti Veyron 16.4 Super Sport
Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

Supersamochód

Czy to określenie, to wyłącznie kwestia językowa i chęć nadania mu pewnego emocjonalnego wydźwięku? Absolutnie, nie. Tego określenia używa się w odniesieniu do samochodów, które należą do typu sportowego, i które dzięki swojej konstrukcji, a także silnikowi, potrafią osiągnąć prędkość przekraczającą 300 km/h. Supersamochód to inne określenie autosegmentu G+.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

To właśnie ten samochód spośród wielu innych, który znajdziemy na rynku, jest dzisiaj najdroższy. Dlaczego? Ponieważ to klasa sama dla siebie. Siadając za kierownicą tego auta, możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy królami szos. Bugatti Veyron 16.4 Super Sport jet niczym idealne regalia możnych tego świata. Kto go ma, rządzi na drodze. Ten samochód posiada potężne przyspieszenie, osiąga najwyższą prędkość i regularnie bije pod tym względem kolejne rekordy. Jakieś konkrety? Prozę bardzo: do setki rozpędza się w 2,5 s, do 200 km/h w 7, s, a do 400 km/h – w 55,6 s, czyli w niecałą minutę.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport - Regalia Manufaktura
Bugatti Veyron 16.4 Super Sport

Ale nie o szybkość tu tylko chodzi

Choć Veyron to samochód sportowy, nie tylko o prędkość tutaj chodzi. Nie zapominajmy, że to przecież Bugatti. Ma być więc nie tylko nowocześnie, ale też designersko. Perfekcyjna technologia i unikatowy design – to dwa główne hasła, które możemy znaleźć na oficjalnej stronie marki. I rzeczywiście, Veyron 16.4 Super Sport charakteryzuje niezwykły kunszt wykonania. Wydaje się, jakby nad każdym szczegółem godzinami pracowała ludzka ręka. Przypomina to najlepsze rzemieślnicze tradycje manufaktury, które czynią produkt unikalnym i wyjątkowym spośród innych, dostępnych na rynku.